Marek Mansell

Profile Image

Som zanieteným informatikom, dobrovoľníkom a experimentátorom :-) Študujem internetové technológie na Fakulte informatiky a informačných technológií STU a líderstvo v Nexteria Leadership Academy a som podpredsedom občianskeho združenia SPy, ktoré organizuje konferenciu PyCon ako aj workshopy pre nadšencov programovacieho jazyka Python a pre učiteľov informatiky. Pôsobím ako lektor pre výuku hardvéru a zaoberám sa tvorbou online materiálov pre túto problematiku. Profesionálne sa venujem vývoju hardvérových prototypov. Vo voľnom čase sa taktiež venujem mentorovaniu stredoškolákov pri tvorbe ich vlastných softvérových alebo hardvérových projektov.

Učíme s Hardvérom

SPy o.z. a PyCon Slovensko

Združenie SPy sa usiluje o popularizáciu programovacieho jazyka Python pomocou organizácie konferencií PyCon a pravidelných Python meetupov v Bratislave. Taktiež sa venuje vzdelávacím projektom a zlepšovaniu výučby informatiky na základných a stredných školách. Vrámci združenia SPy som spoluorganizoval konferencie PyCon v rokoch 2016 až 2018.

Viac o SPy a PyConSK sa dozvieš z tohto Lightning Talku :-)

Hardvér a Elektronika

Profesionálne sa venujem vývoju prototypov hardvéru, a to najmä týmito technológiami: návrh a výroba vnorených systémov - výber súčiastok, návrh DPS (Eagle), osádzanie a testovanie DPS, 3D návrh plastových obalov (CAD softvér), 3D tlač, programovanie mikroprocesorov

Projekty

  • MicroPython.sk - Portál obsahujúci návody na MicroPython, NodeMCU a micro:bit
  • Kávovar (Resco MADHack hackhaton) - IoT projekt s cieľom automatizovať prípravu rannej kávy či čaju
  • StaráSmaltovňa.sk (Spoluzakladajúci člen)
  • Učiteľské workshopy - najbližší sa koná 1.3.2018 v BB

Kontakt